×
TUR
KAYÜ Anasayfa
TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarına Başvurular Başladı

    


Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen “Teknoloji Yarışmalarına” başvurular başladı. Bu yıl TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına yine ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce gencimiz hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına katılabilecek. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 28 Şubat.

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları bu yıl 34 farklı kategoride düzenleniyor. TEKNOFEST 2020’den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez düzenleniyor.

TEKNOFEST programına ilişkin detaylı bilgiler https://www.teknofest.org web sitesinde, TEKNOFEST kapsamında bu yıl düzenlenecek olan 35 yarışma için yarışma kapsamı takvim ve şartname gibi detaylar https://www.teknofest.org/yarismalar.html adresinde mevcuttur.

Video İçin Tıklayınız.15 Şubat 2021 Pazartesi